Haber

Malazgirt’e gelen depremzede çocuklar etkinliklerle eğlendi

Malazgirt Kaymakamlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Malazgirt Belediyesi, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından aileleriyle birlikte ilçeye yerleşen çocuklar için moral etkinliği düzenledi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın (SYDV) Malazgirt Müzesi’nde düzenlediği etkinlikte çocuklar, palyaço gösterisi ve film gösteriminin ardından müzeyi gezdi.

Yüzleri boyanan çocuklar oynadıkları oyunlarla eğlendiler.

SYDV Müdürü Yakup Bozkurt, depremin yaralarını kısa sürede hep birlikte saracaklarını belirterek, çocukların moral ve motivasyonunu yükseltmek amacıyla etkinlikler düzenlediklerini belirtti.

Adıyaman’dan gelen Alev Yıldırım, depremin ardından yakınlarının yanına yerleştiklerini ve ilçe halkının kendilerini çok güzel ağırladığını ifade etti.

Çok kötü bir deprem yaşadıklarını anlatan Yıldırım, “Malazgirt Kaymakamımıza teşekkür ederiz. Bizim için keyifli bir etkinlik düzenlediler. Çocuğum için çok güzel oldu. Film izlediler, palyaçolar vardı, hediyeler dağıtıldı. Çocuğumu bu kadar mutlu görmek beni bir ölçüde motive etti, geçiyoruz, birbirimizin elini tuttuğumuzda, böyle bir yardım geldiğinde ve birlik olduğumuzda moralimiz de yükseliyor.” dedi.

Malatya’dan gelen Emine Yaşar, depremden sağ kurtulduğu için Allah’a şükrettiğini ifade ederek, “Burada kaymakamlık ve diğer kamu kurumları bize çok yardımcı oldu. Bugün çocuklarımız için düzenlenen etkinlikte çocuklarımız çok mutlu oldular. Teşekkür ederiz. herkes.” söz konusu.

Belinay Yaşar da buraya geldikten sonra keyifli etkinliklere katılıp oyunlar oynadığını söyledi.

aliagaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu