Haber

AK Parti İkamet Adresleri Farklı Şehirlerde Olanlara Ücretsiz Ulaşım Sağlıyor

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, ikamet adresi farklı illerde olanların oy kullanmaları için ücretsiz ulaşım sağlıyor. İstanbul’dan Türkiye’nin çeşitli şehirlerine 815 otobüs kalkacak. İlk otobüsler bugün öğle saatlerinde hareket etti.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı 815 otobüsle anlaştı ve ikamet adresleri farklı şehirlerde olan vatandaşların oy kullanmaları için ücretsiz ulaşım sağlıyor. İlk konvoylar bugün öğle saatlerinde yola çıktı. Türkiye’nin dört bir yanına gidecek otobüsler, oyunu kullandıktan sonra vatandaşları geri getirecek. AK Parti İstanbul Seçim Koordinasyon Merkezi önüne oy kullanmaya gitmek isteyen vatandaşlar otobüslere bindi.

“YAKLAŞIK 100 BİN VATANDAŞI ÇİZMELERE TAŞIYORUZ”

AK Parti İl Başkan Yardımcılarından Recep Aslı Yüksek, hedeflerinin 100 bin vatandaşı ulaştırmak olduğunu belirterek, “AK Parti İstanbul İl Başkanlığı olarak seçmenlerimizi mayıs ayında sandığa götürme süreçlerini başarıyla yürüttük. 14. Yarın yapılacak seçimde seçmenlerimizi sandığa götürmek için gerekli tüm çalışmaları yaptık. 14 Mayıs’ta yaklaşık 50 vatandaşımızı sandığa götürdük. Şimdi 100 bin civarında vatandaşımızı sandığa taşıyoruz. Hem Anadolu’dan hem de İstanbul’dan. 100 bin ve üzeri olmasını bekliyoruz. Otobüslerimiz 3 bölgeden kalkıyor” dedi.

“İHTİYAÇ SAHİPLERİYLE İLETİŞİME GEÇTİK”

Yaşlı ve engelli vatandaşların ulaşımına ilişkin bilgi veren AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kaan, “14 Mayıs seçimlerinde engelli ve yaşlı seçmenlerimizden 25 bin 462 vatandaşımızı sandıklara taşıdık. Aynı operasyonu yürütüyoruz. 28 Mayıs’ta sadece İstanbul’daki 39 ilçemizden “Daha önce organizasyonlarını yürüttüğümüz yaşlı ve engelli vatandaşlarımızla aktif olarak temasa geçtik. Çevrelerindeki ihtiyaç sahipleriyle de iletişime geçtik. Yarın için 50 bin hedef belirledik. 25 bin seçmenden yaklaşık 50 bin seçmeni taşıyacağız” dedi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu