Haber

Bursa’da Doğal Gaz Zirvesi

– Bursa’da doğalgaz zirvesi

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı ve SOCAR Türkiye Doğal Gaz İş Birimi üst düzey yöneticileri, Bursa’da devam eden ve planlanan doğal gaz yatırımlarını daha değerli hale getirmek için bir araya geldi.

Altyapı ve üstyapı yatırımlarıyla Bursa’yı sağlıklı bir geleceğe taşımak için adımlar birer birer atılıyor. Bursa’nın tamamını dağlık ilçelerle buluşturmak için değerli adımlar atılırken, Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda devam eden ve kısa vadeli doğalgaz yatırımları değerlendirildi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yanı sıra Bursa Milletvekilleri Refik İhtimam, Mustafa Yavuz, Emel Gözükara Durmaz, Ahmet Kılıç ve Muhammet Müfit Aydın, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Kestel Belediye Başkanı Tanır, Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt, Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, SOCAR Türkiye Doğal Gaz İş Birimi Dağıtım Başkan Yardımcısı Ertan Yıldız, Büyükşehir Belediyesi ve SOCAR Bursagaz bürokratları katıldı. Görüşmede, bu hizmetin halen doğal gaz bekleyen bölgelere kısa sürede ulaştırılmasından, Ankara’da EPDK ve Enerji Bakanlığı düzeyinde yapılacak temaslara kadar birçok konu ele alındı.

Doğal gaz ortamı genişliyor

Bursa’da doğal gaz altyapısının genişletilmesine yönelik toplantının ardından açıklamalarda bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Yaklaşık 3 yıl önce meclisteki milletvekillerimizin özel çabalarıyla doğal gaza geçiş kararı alındı. gelişmemiş bölgelere gaz.İlçe belediyelerimizin bazı emekleri ve Bursagaz firmasının fedakarlıkları bir çok yeri bu noktaya getirdi.Çözdük.Mevcut eksiklikler ve sorunlar nelerdir?2024 ve 2024 yılı ile ilgili yatırımlar konusunda neler yapılabilir? ötesi?çok keyifli istişareler oldu.Bu normal noktada EPDK ve Enerji Bakanlığında gerekli notlar alındı.Umarım bu süreci milletvekillerimizle birlikte Ankara’da da takip edeceğiz.Bugün itibari ile 17 arkadaşımızın tamamı 2021’den beri mahallelerde çok şükür doğalgaz var. Bu olağan çerçevede daha da yaygınlaşması için neler yapılabilir? Bu zorlu sürece rağmen kendileriyle istişarelerde bulunduk. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” söz konusu.

yedisu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu